Nasz dom seniora SeniorMed w okolicach Szczecina zapewnia swoim podopiecznym NAJWYŻSZA JAKOŚĆ USŁUG.
Usługi opiekuńcze pielęgniarskie i rehabilitacyjne, terapeutyczne.
Przed przyjazdem do ośrodka warto odpowiednio się do tego przygotować. Pensjonariusz powinien być wyposażony w przedmioty osobiste, a także lekarstwa, które przyjmuje przewlekle. Kluczowe jest dokładne zapoznanie się z warunkami zakwaterowania i obejrzenie terenu Rodzinnego Domu Seniora.
Wszyscy nowi pensjonariusze zobowiązani są do posiadania przy sobie dowodów tożsamości.
PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY PROCEDURĘ PRZYJĘCIA DO OŚRODKA SENIORMED:
- Obejrzenie Ośrodka przez Rodzinę, zapoznanie się z warunkami pobytu, wybór pokoju( oczywiście jeśli Państwo sobie tego życzą )
- Podpisanie umowy REZERWACYJNEJ na pobyt w Ośrodku SeniorMed
- Wpłacenie zadatku rezerwacyjnego w wysokości 1500 zł
- Przywiezienie Pensjonariusza
- Podpisanie umowy na pobyt w Ośrodku SeniorMed
WYKAZ NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW
- Dokument tożsamości (Dowód osobisty, Paszport)
- Aktualne informacje medyczne (informacje o stanie zdrowia, podstawowe badania lekarskie, karty informacyjne z pobytów w szpitalach , rodzaj przyjmowanych leków, dawkowanie, itp.)
WYKAZ NIEZBĘDNYCH RZECZY OSOBISTYCH
- Ubiór OPISANE dzienny na zmianę minimum 6 szt
- Wierzchnie okrycie letnie/zimowe – wg potrzeb
- Zmiana bielizny osobistej min 6 szt
- Zmiana bielizny nocnej min 6 szt
- Szlafrok
- Kapcie – klapki
- Ręczniki – małe 3 szt., duże –3 szt.
- Przybory toaletowe oraz do higieny osobistej (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, przybory do golenia, grzebień lub szczotka do włosów, kosmetyki, balsam itd.)
- Lekarstwa / Pampersy
Lista rzeczy przydatnych w domu opieki:
- dokumenty: poza dowodem osobistym należy mieć komplet skierowań i zaświadczeń lekarskich lub wydanych przez NFZ. Stanowią one ważną informację dla lekarzy i rehabilitantów. W szczególności, gdy pensjonariusz cierpi na choroby przewlekłe i wymaga specjalistycznego podejścia. Dobrze jest ponadto posiadać przy sobie najnowsze wyniki badań, w tym morfologii, moczu, EKG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego itp.,
- pieniądze, na terenie Rodzinnego Domu Opieki istnieje możliwość wykupienia dodatkowych usług. Mimo że początkowo pensjonariusze nie mogą przewidzieć swoich potrzeb, bardzo często zdarza się, że w trakcie rehabilitacji pojawia się konieczność opłaty za masaż. Ceny za usługi są ściśle określone w cenniku ośrodka,
- leki, ponieważ seniorzy bardzo często chorują na schorzenia przewlekłe, w tym cukrzycę i nadciśnienie, konieczne jest posiadanie przy sobie leków przepisanych przez lekarza. Ich systematyczne przyjmowanie zwiększa bezpieczeństwo pensjonariusza,
- akcesoria kąpielowe, higiena w ośrodku rehabilitacyjnym to bardzo ważna kwestia. W kosmetyczce pensjonariusza powinny znaleźć się przede wszystkim żel pod prysznic, szampon do włosów, pasta do zębów i szczoteczka, grzebień, krem nawilżający, a w okresie letnim również z filtrem UV.
Różnice w pakowaniu na sezon letni i zimowy
Pakowanie walizki na pobyt w domu opieki nie różni się zbytnio od szykowania się na wakacje. Nowi pensjonariusze powinni jednak pamiętać o tym, aby zawartość ich bagaży była dostosowana do pory roku. Dużym błędem jest pakowanie na cieplejsze miesiące wyłącznie cienkiej odzieży. Latem i wiosną nie brakuje chłodnych nocy, dlatego warto mieć przy sobie również kardigany i swetry, a także odpowiednie obuwie. Zimą nie należy zapominać o ciepłych kurtkach, czapkach, szalikach i rękawiczkach. Ważne jest to, aby odzież była wygodna i nie krępowała ruchów.
Jeżeli istnieje taka możliwość, warto wyposażyć się w lekki bagaż i w razie konieczności poprosić rodzinę lub bliskich o dowiezienie najpotrzebniejszych rzeczy. Walizka o niewielkiej wadze będzie znacznie wygodniejsza i poręczniejsza dla seniora.
Telefon – kontakt
Dyrektor domu : 795-164-120
Zastępca dyrektora : 535-325-050
Pielęgniarka- opiekunka dyżurna 24h kontakt w rodziną : 91-562-34-06
Adres email: seniormed@vp.pl