Rehabilitacja geriatryczna

                                       TURNUS GERIATRYCZNY   

Turnusy dla seniorów od lat cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Coraz więcej osób starszych i ich rodzin decyduje się na systematyczne pobyty. Fizjoterapia oraz rehabilitacja geriatryczna pozwala na usprawnienie osoby starszej cierpiącej na szereg chorób przewlekłych. Mobilność seniorów poprawia ich jakość życia i motywuje do nieustannej pracy nad swoją kondycją. Profesjonalne zabiegi mają pozytywny wpływ również na stan psychiczny, w tym obniżenie ryzyka rozwoju depresji i chorób o podłożu demencyjnym.

 1. Zakwaterowanie w komfortowym pokoju 2 osobowym z łazienką, z łóżkami rehabilitacyjnymi sterowanymi elektronicznie, TV.
 2. Wyżywienie – cztery posiłków dziennie lub indywidualna dieta
 3. Konsultacja       lekarska
 4. Poranny rozruch – 15 minut codziennie do poniedziałek do piątek
 5. Rehabilitacja –1 x 45 min dziennie, poniedziałek/piątku 
 6. 1 x dziennie masaż 
 7. codzienny pomiar ciśnienia tętniczego/glikemii
 8. Nielimitowane napoje ciepłe i zimne, dostępne w saloniku na każdym piętrze
 • Turnus 14 dni, wykupiony z góry –  350 zł/doba 
 • Turnus 21 dni, wykupiony z góry –  350 zł/doba 

Rehabilitacja geriatryczna

Dlaczego fizjoterapia i rehabilitacja geriatryczna jest tak ważna dla seniorów? Na jesieni życia trudno jest kompleksowo zadbać o potrzeby osób starszych w domowych warunkach. Pogarsza się nie tylko ich mobilność, ale i stan psychiczny. Po 6 dekadzie życia układ nerwowy zaczyna ulegać neurodegeneracji i mogą pojawić się problemy z pamięcią i rozpoznawaniem bliskich osób. Do tego wszystkiego doliczyć należy konieczność systematycznego przyjmowania leków, głównie na nadciśnienie i zbyt wysoki poziom cukru, czy też zakrzepicę. W związku z tym senior wymaga specjalistycznej opieki.

Starość jest ukoronowaniem życia, dlatego ważne jest, aby ten czas spędzić w jak najlepszych warunkach. Pobyt w Rodzinnym Domu Seniora zapewnia wszystko to, co potrzebne jest pensjonariuszowi. U nas zyskuje nie tylko kompleksową opiekę, ale również szansę na rozwój nowych zainteresowań i relaks na łonie natury. Każdy z naszych pensjonariuszy podczas swojego pobytu otrzymuje całodobowe wyżywienie, czas na popołudniową sjestę i szereg zabiegów dla ciała i ducha.

Problemy zdrowotne seniorów

Wraz z wiekiem nasz organizm ulega stopniowemu zużyciu. Kondycja ciała to wypadkowa wielu czynników, w tym genetycznych i środowiskowych. To, w jakim stanie będą organy wewnętrzne, uzależnione są od stylu życia, jaki prowadziliśmy wcześniej. Konsekwencje niezdrowej diety, palenia papierosów, braku ruchu, a także stresu niestety procentują na emeryturze. W pewnym wieku nie da się uniknąć niektórych schorzeń, a regularna rehabilitacja geriatryczna i fizjoterapia pozwalają opóźnić dokuczliwe objawy i poprawić jakość życia.

Najczęstszymi chorobami wieku starczego są:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • zawał serca i jego konsekwencje,
 • udar mózgu i jego konsekwencje,
 • zakrzepica,
 • osteoporoza,
 • choroba zwyrodnieniowa,
 • cukrzyca,
 • demencja i choroba Alzheimera,
 • choroba Parkinsona,
 • depresja,
 • bezsenność.

Naturalnym procesem starzenia się jest ponadto pogorszenie się wzroku i słuchu. Nierzadko senior ma problemy z astygmatyzmem i jaskrą. Bywa, że niedosłyszy, dlatego wiele zdań trzeba powtarzać mu wielokrotnie i nieco głośniej. Z czasem występują również kłopoty z połykaniem, brakiem apetytu, a nawet ubieraniem się. To wszystko znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie i pogarsza jakość życia. Postępujące niedożywienie, brak snu, a także stres przyspiesza procesy starzenia się i jest powodem rozwoju schorzeń dotyczących psychiki. Najnowsze badania naukowe wykazują, że coraz więcej seniorów cierpi na depresję. Jest to związane nie tylko z osamotnieniem, ale i coraz większą nieporadnością, nawet w trakcie wykonywania najprostszych czynności.

Z pomocą przychodzą wówczas specjalistyczne ośrodki dla seniorów, takie jak SeniorMed. Rodzina osoby starszej ma pewność najlepszej jakości opieki medycznej, jak i psychologicznej. Dodatkowym plusem naszej placówki jest to, że każdego dnia seniora mogą odwiedzać rodzina i przyjaciele. Wsparcie najbliższych jest kluczowe, ponieważ znacznie zwiększa szansę na powodzenie rehabilitacji. Bliskość kochających osób pozytywnie wpływa na motywację do dbania o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Pobyty rehabilitacyjne

W trakcie rehabilitacji geriatrycznej pensjonariusz ma okazję do wzięcia udziału w zabiegach ortopedycznych, które usprawniają aparat ruchu, poprawiają kondycję stawów i zwiększają siłę mięśni. Każdy rodzaj terapii dopasowany jest do potrzeb seniora, uwzględniając jego ogólny stan zdrowia, najnowsze wyniki badań i obecność innych schorzeń o naturze przewlekłej. W ofercie większości ośrodków dla seniorów dostępne są również inne formy rehabilitacji, w tym dla osób po przejściu udarów, urazów czaszkowo-mózgowych i rdzenia kręgowego. W przypadku osób unieruchomionych, niezwykle ważne jest podjęcie profilaktyki przeciwodleżynowej.

Zapraszamy Państwa do kontaktu i skorzystania z naszej bogatej oferty.

Komentowanie jest wyłączone.