Rehabilitacja po udarze/urazie mózgu.

 

 1. Pacjenci otoczeni są opieką lekarza.
 2. Oferujemy profesjonalną kontynuację opieki i rehabilitacji po udarze mózgu – tuż po zakończonym pobycie w szpitalu lub przebywającym już w domu, osobom  wymagającym nadzoru lekarza neurologa, całodobowej opieki pielęgniarek i opiekunek medycznych, wizyt lekarza internisty, kontynuacji leczenia farmakologicznego oraz rehabilitacji.
 3. Terapia zajęciowa skierowana na ćwiczenia funkcji poznawczych mózgu – nielimitowany czas pobytu na sali spotkań pod opieką terapeuty
 4. Ośrodek jest perfekcyjnie przygotowany do obsługi osób niepełnosprawnych i stale leżących.
 5. Pacjentów dzielimy ze względu na ich różny  stan zdrowia i sprawności , na grupę A, B, C – różnicując cenę pobytu ze względu na różny zakres świadczonych usług opieki podstawowej
 6. Przyjmujemy pacjentów z cewnikami, sondami, PEG- iem, rurką tracheostomijną.
 7.  Założenie/wymiana cewnika/sondy są  usługami dodatkowo płatnymi – ceny podano poniżej.
 8. Założenie rurki tracheostomijnej odbywa się wyłącznie w warunkach szpitalnych, a pacjenci zostają skierowani na  ten zabieg przez lekarza ośrodka.
 9. Założenie PEG’a odbywa się wyłącznie w warunkach szpitalnych, a pacjent jest kierowany przez lekarza ośrodka.
 10. Rehabilitacja rozpoczyna się od drugiego dnia pobytu pacjenta i kończy w ostatnim dniu umowy. Realizowana jest od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
 11. Ceny nie zawierają kosztu leków, pampersów i specjalistycznych środków higieny osobistej.

                                              ŚWIADCZENIA 

POBYT Z WYŻYWIENIEM, Z CAŁODOBOWĄ OPIEKĄ PIELĘGNIARKI i ZESPOŁU POMOCNICZEGO  oraz  NADZOREM LEKARSKIM  plus REHABILITACJA :

 1. Zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z łazienką, łóżkami rehabilitacyjnymi z systemem przywoławczym, TV i WiFi.
 2. 5  posiłków dziennie lub indywidualna dieta (cukrzycowa, wątrobowa)
 3. całodobowa opieka pielęgniarska i personelu pomocniczego
 4.  lekarz  – 2x w tygodniu

                                                             GRUPA A

Pacjent  poruszający się samodzielnie lub  przy pomocy sprzętu (kule, balkonik) albo poruszający się na wózku inwalidzkim,

                                                           

                                                                      4800 zł/pobyt 30 dni 

 •  z rehabilitacją indywidualną   60 min dziennie od poniedziałku do piątku 

                                                                               

 

                                                                                 GRUPA  B 

 

 

Pacjent leżący (pacjenci leżący wymagają zmiany pozycji i tzw. dopajania – minimum co 2 godziny, przez całą dobę, pełnej kontroli przyjętych i oddanych płynów, profilaktyki przeciwodleżynowej,  oraz wzmożonego nadzoru pielęgniarskiego i lekarskiego), z cewnikiem lub bez, z sondą/PEG lub bez, wyłącznie do rehabilitacji indywidualnej.

                                                                       5500 zł/pobyt 30 dni

z rehabilitacją indywidualną (ćwiczenia) 45 min od poniedziałku do piątku 

( 210 zł/doba dla pobytów krótszych)

odleżyny – dodatkowy koszt materiałów wg zaleceń lekarskich – materiał dostarcza rodzina lub są zamawiane w aptece przez personel i rozliczane na podstawie imiennych faktur.

 

 

                                                              GRUPA C

Pacjent leżący (pacjenci leżący wymagają zmiany pozycji i tzw. dopajania – minimum co 2 godziny, przez całą dobę, pełnej kontroli przyjętych i oddanych płynów, profilaktyki przeciwodleżynowej,  oraz wzmożonego nadzoru pielęgniarskiego i lekarskiego), z cewnikiem lub bez, z sondą/PEG lub bez, z RURKĄ TRACHEOSTOMIJNĄ, wyłącznie do rehabilitacji indywidualnej.

                                                                      6000 zł/pobyt 30 dni

z  rehabilitacją indywidualną  (ćwiczenia) 45 min od poniedziałku do piątku 

( 230 zł/doba dla pobytów krótszych)

odleżyny – dodatkowy koszt materiałów wg zaleceń lekarskich – materiał dostarcza rodzina lub są zamawiane w aptece przez personel i rozliczane na podstawie imiennych faktur.

 

UWAGA:

 1. Stawka za dzień liczona jest od dnia przybycia pacjenta, bez względu na porę. Dzień przyjęcia jest dniem organizacyjnym, w którym Pacjent przechodzi pod całodobową opiekę personelu, otrzymuje zakwaterowanie, posiłki, a także ustalany jest plan jego pobytu oraz rehabilitacji, która rozpoczyna się w drugim dniu pobytu, a kończy w ostatnim. Pacjent opuszcza ośrodek po zrealizowaniu rehabilitacji, o dowolnej porze.
 2. Udzielanie informacji osobom bliskim nt. przebiegu pobytu i rehabilitacji następuje wyłącznie w drodze osobistego kontaktu osoby uprawnionej czyli wskazanej przy podpisaniu umowy w druku Osoby Uprawnione do Kontaktu, stanowiącego integralną część umowy. Informacje w drodze telefonicznej nie są udzielane. Administracja ośrodka nie posiada żadnych medycznych danych na temat pobytu Pacjenta, ponieważ nie ma wglądu w gromadzoną na miejscu  dokumentację oraz nie ma codziennej wiedzy o decyzjach personelu medycznego, pielęgniarskiego i fizjoterapeutycznego.
 3. Pacjenci przebywający w ośrodku powyżej 90 dni, zostają zgłoszenie do obowiązkowego meldunku na pobyt czasowy pod adresem ośrodka..
 4. Realizacja na terenie ośrodka diet np. wyłącznie wegetariańskich lub innych z racji przekonań, upodobań czy przyzwyczajeń, zażywanie własnych suplementów, mikstur etc… możliwa jest wyłącznie w porozumieniu i za zgodą lekarza ośrodka, a ich dawkowanie odbywa się przez personel pielęgniarski. Samodzielne zażywanie jakichkolwiek leków czy suplementów, nie zawartych w zleceniach lekarskich, jest zabronione.

Komentowanie jest wyłączone