Rehabilitacja po udarze/urazie mózgu.

 

 1. Pacjenci otoczeni są opieką lekarza.
 2. Oferujemy profesjonalną kontynuację opieki i rehabilitacji po udarze mózgu – tuż po zakończonym pobycie w szpitalu lub przebywającym już w domu, osobom  wymagającym nadzoru lekarza neurologa, całodobowej opieki pielęgniarek i opiekunek medycznych, wizyt lekarza internisty, kontynuacji leczenia farmakologicznego oraz rehabilitacji.
 3. Terapia zajęciowa skierowana na ćwiczenia funkcji poznawczych mózgu – nielimitowany czas pobytu na sali spotkań pod opieką terapeuty
 4. Ośrodek jest perfekcyjnie przygotowany do obsługi osób niepełnosprawnych i stale leżących.
 5. Pacjentów dzielimy ze względu na ich różny  stan zdrowia i sprawności , na grupę A, B, C – różnicując cenę pobytu ze względu na różny zakres świadczonych usług opieki podstawowej
 6. Przyjmujemy pacjentów z cewnikami, sondami, PEG, rurką tracheostomijną.
 7. Rehabilitacja rozpoczyna się od drugiego dnia pobytu pacjenta i kończy w ostatnim dniu umowy. Realizowana jest od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
 8. Ceny nie zawierają kosztu leków, pampersów i specjalistycznych środków higieny osobistej.

                                             

                         ŚWIADCZENIA 

 

POBYT  Z WYŻYWIENIEM, Z CAŁODOBOWĄ OPIEKĄ PIELĘGNIARSKĄ  i ZESPOŁU POMOCNICZEGO  oraz  NADZOREM LEKARSKIM  plus REHABILITACJA :

 1. Zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z łazienką, łóżkami rehabilitacyjnymi z systemem przywoławczym, TV
 2. cztery posiłków dziennie lub indywidualna dieta
 3. całodobowa opieka pielęgniarska i personelu pomocniczego
 4.  lekarz  – 2x w tygodniu

                                                                                             GRUPA  : A

Pacjent  poruszający się samodzielnie lub  przy pomocy sprzętu (kule, balkonik) albo poruszający się na wózku inwalidzkim                                                       

                                     opłata dobowa 220 zł /pobyt 30 dni 

 •  z rehabilitacją indywidualną 60 min dziennie od poniedziałku do piątku 
 • rehabilitacja grupowa 30 min. od poniedziałku do piątku

                                                                               

 

                                      GRUPA  : B 

Pacjent leżący (pacjenci leżący wymagają zmiany pozycji )  co 2 godziny, przez całą dobę, pełnej kontroli przyjętych i oddanych płynów, profilaktyki przeciwodleżynowej, oraz wzmożonego nadzoru pielęgniarskiego i lekarskiego, z cewnikiem lub bez, z sondą/PEG lub bez, wyłącznie do rehabilitacji indywidualnej.

                                       

                                          opłata dobowa  zł 235 / 30 dni 

 • z rehabilitacją indywidualną  2 x 45 min od poniedziałku do piątku 

odleżyny – dodatkowy koszt materiałów wg zaleceń lekarskich – materiał dostarcza rodzina lub są zamawiane w aptece przez personel i rozliczane na podstawie imiennych faktur.

 

 

                                             GRUPA  :  C

 

Pacjent leżący, pacjenci leżący wymagają zmiany pozycji, pełnej kontroli przyjętych i oddanych płynów, profilaktyki przeciwodleżynowej,  oraz wzmożonego nadzoru pielęgniarskiego i lekarskiego, z cewnikiem lub bez, z sondą/PEG lub bez, z RURKĄ TRACHEOSTOMIJNĄ,

                                   opłata dobowa 250 zł/ pobyt 30 dni

 

 • rehabilitacją indywidualną 45 min od poniedziałku do piątku 

odleżyny – dodatkowy koszt materiałów wg zaleceń lekarskich – materiał dostarcza rodzina lub są zamawiane w aptece przez personel i rozliczane na podstawie imiennych faktur.

 

UWAGA:

 1. Stawka za dzień liczona jest od dnia przybycia pacjenta, bez względu na porę. Dzień przyjęcia jest dniem organizacyjnym, w którym Pacjent przechodzi pod całodobową opiekę personelu, otrzymuje zakwaterowanie, posiłki, a także ustalany jest plan jego pobytu oraz rehabilitacji, która rozpoczyna się w drugim dniu pobytu, a kończy w ostatnim. Pacjent opuszcza ośrodek po zrealizowaniu rehabilitacji, o dowolnej porze.
 2. Udzielanie informacji osobom bliskim nt. przebiegu pobytu i rehabilitacji następuje wyłącznie w drodze osobistego kontaktu osoby uprawnionej czyli wskazanej przy podpisaniu umowy w druku Osoby Uprawnione do Kontaktu, stanowiącego integralną część umowy. Informacje w drodze telefonicznej nie są udzielane. Administracja ośrodka nie posiada żadnych medycznych danych na temat pobytu Pacjenta, ponieważ nie ma wglądu w gromadzoną na miejscu  dokumentację oraz nie ma codziennej wiedzy o decyzjach personelu medycznego, pielęgniarskiego i fizjoterapeutycznego.
 3. Pacjenci przebywający w ośrodku powyżej 90 dni, zostają zgłoszenie do obowiązkowego meldunku na pobyt czasowy pod adresem ośrodka..
 4. Realizacja na terenie ośrodka diet np. wyłącznie wegetariańskich lub innych z racji przekonań, upodobań czy przyzwyczajeń, zażywanie własnych suplementów, mikstur etc… możliwa jest wyłącznie w porozumieniu i za zgodą lekarza ośrodka, a ich dawkowanie odbywa się przez personel pielęgniarski. Samodzielne zażywanie jakichkolwiek leków czy suplementów, nie zawartych w zleceniach lekarskich, jest zabronione.

Komentowanie jest wyłączone.