Galeria imprez organizowanych dla naszych podopiecznych

Na naszej stronie internetowej mogą Państwo obejrzeć galerię zdjęć z imprez organizowanych dla pensjonariuszy. Niezliczone atrakcje zapewniają seniorom rozrywkę i pozwalają oderwać się od codzienności i długotrwałego leczenia. Podopieczni Rodzinnego Domu Seniora świętują swoje urodziny i imieniny, a także takie okazje jak Dzień Kobiet, Nowy Rok, czy Święta Wielkanocne.  Wspólne chwile sprzyjają integracji i pozwalają na nawiązywanie przyjaźni.

Uroczystości są dla seniorów okazją do odpoczynku po rehabilitacji i zabiegach medycznych. A wszystko to w trosce o nich psychiczne samopoczucie.

Atrakcje dla pensjonariuszy

Aktywny wypoczynek oraz spotkania w gronie znajomych i przyjaciół pozytywnie wpływają nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne seniorów. Liczne badania naukowe dowodzą, że zachowanie odpowiedniej aktywności w wieku starczym, opóźnia procesy starzenia się organizmu i poprawia jakość życia.

W naszej kulturze osoba starsza często kojarzona jest z osamotnieniem, otępieniem i licznymi chorobami. Taka stygmatyzacja jest dla nich wyjątkowo szkodliwa. W krajach azjatyckich osiedlowe kluby seniora są codziennością. To miejsca, w których starsi mogą wspólnie spędzać czas i organizują wystawy plastyczne, zajęcia fitness, warsztaty rękodzieła lub dyskusyjne fora literackie. Dzięki temu osoba na emeryturze jest równie aktywna, co ta w sile wieku. Co więcej, pozwala to na rozwój funkcji kognitywnych. Nasz ośrodek idzie za duchem czasu i oferuje swoim pensjonariuszom podobne atrakcje.

Poczucie wspólnoty jest dla seniorów niezwykle ważne. Pozwala poszerzyć horyzonty myślowe, zmusza do dyskusji na różne tematy i angażuje emocjonalnie. To wszystkie wpływa pozytywnie nie tylko na nastrój, ale także kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Statystyki pokazują, że seniorzy, którzy często spotykają się ze swoimi rówieśnikami i mają okazję do wspólnej zabawy, znacznie rzadziej chorują i zapadają na różne choroby, np. Alzheimera. W sposób naturalny obniża się poziom kortyzolu (hormonu stresu) i łagodzi objawy stresu i nerwicy.

W trakcie organizowanych przez nas imprez osoby starsze mogą słuchać ulubionej muzyki. Ona również ma działanie terapeutyczne i pobudza aktywność kory słuchowej, a także synchronizuje pracę mózgu. Nie należy podkreślać, jak ważny dla seniora jest taniec i ruch. Spontaniczna i niewymuszona aktywność fizyczna to jedno z najlepszych lekarstw.Powrót do
głównej galerii

Sylwester
Nowy Rok

Dzień
Kobiet

Pierwsze
promienie słońca

Święta
Wielkanocne

Jesienny
spacer

Urodziny
Mariana

Odwiedziny
młodzieży

Małe
SPA


Zabawa sylwestrowa

Dzień KobietWróc do menuPierwsze promienie słońcaWróc do menu
Wielkanocne śniadanie w naszym ośrodkuWróc do menu
Jesienny spacerWróc do menu
Urodziny MarianaWróc do menu
Odwiedziny młodzieżyWróc do menu
Małe SPAWróc do menu


Komentowanie jest wyłączone.