Informacje dla nowych pensjonariuszy

Nasz dom seniora SeniorMed w okolicach Szczecina zapewnia swoim podopiecznym NAJWYŻSZA JAKOŚĆ USŁUG.

Usługi opiekuńcze pielęgniarskie i rehabilitacyjne, terapeutyczne.

Przed przyjazdem do ośrodka warto odpowiednio się do tego przygotować. Pensjonariusz powinien być wyposażony w przedmioty osobiste, a także lekarstwa, które przyjmuje przewlekle. Kluczowe jest dokładne zapoznanie się z warunkami zakwaterowania i obejrzenie terenu Rodzinnego Domu Seniora.

Wszyscy nowi pensjonariusze zobowiązani są do posiadania przy sobie dowodów tożsamości.

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY PROCEDURĘ PRZYJĘCIA DO OŚRODKA SENIORMED:

 1. Obejrzenie Ośrodka przez Rodzinę, zapoznanie się z warunkami pobytu, wybór pokoju( oczywiście jeśli Państwo sobie tego życzą )
 2. Podpisanie umowy REZERWACYJNEJ na pobyt w Ośrodku SeniorMed
 3. Wpłacenie zadatku rezerwacyjnego w wysokości 1500 zł
 4. Przywiezienie Pensjonariusza
 5. Podpisanie umowy na pobyt w Ośrodku SeniorMed

WYKAZ NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW

 1. Dokument tożsamości (Dowód osobisty, Paszport)
 2. Aktualne informacje medyczne (informacje o stanie zdrowia, podstawowe badania lekarskie, karty informacyjne z pobytów w szpitalach , rodzaj przyjmowanych leków, dawkowanie, itp.)

WYKAZ NIEZBĘDNYCH RZECZY OSOBISTYCH

 1. Ubiór OPISANE dzienny na zmianę minimum 6 szt
 2. Wierzchnie okrycie letnie/zimowe – wg potrzeb
 3. Zmiana bielizny osobistej min 6 szt
 4. Zmiana bielizny nocnej min 6 szt
 5. Szlafrok
 6. Kapcie – klapki
 7. Ręczniki – małe 3 szt., duże –3 szt.
 8. Przybory toaletowe oraz do higieny osobistej (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, przybory do golenia, grzebień lub szczotka do włosów, kosmetyki, balsam itd.)
 9. Lekarstwa / Pampersy

Lista rzeczy przydatnych w domu opieki:

 • dokumenty: poza dowodem osobistym należy mieć komplet skierowań i zaświadczeń lekarskich lub wydanych przez NFZ. Stanowią one ważną informację dla lekarzy i rehabilitantów. W szczególności, gdy pensjonariusz cierpi na choroby przewlekłe i wymaga specjalistycznego podejścia. Dobrze jest ponadto posiadać przy sobie najnowsze wyniki badań, w tym morfologii, moczu, EKG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego itp.,
 • pieniądze, na terenie Rodzinnego Domu Opieki istnieje możliwość wykupienia dodatkowych usług. Mimo że początkowo pensjonariusze nie mogą przewidzieć swoich potrzeb, bardzo często zdarza się, że w trakcie rehabilitacji pojawia się konieczność opłaty za masaż. Ceny za usługi są ściśle określone w cenniku ośrodka,
 • leki, ponieważ seniorzy bardzo często chorują na schorzenia przewlekłe, w tym cukrzycę i nadciśnienie, konieczne jest posiadanie przy sobie leków przepisanych przez lekarza. Ich systematyczne przyjmowanie zwiększa bezpieczeństwo pensjonariusza,
 • akcesoria kąpielowe, higiena w ośrodku rehabilitacyjnym to bardzo ważna kwestia. W kosmetyczce pensjonariusza powinny znaleźć się przede wszystkim żel pod prysznic, szampon do włosów, pasta do zębów i szczoteczka, grzebień, krem nawilżający, a w okresie letnim również z filtrem UV.

Różnice w pakowaniu na sezon letni i zimowy

Pakowanie walizki na pobyt w domu opieki nie różni się zbytnio od szykowania się na wakacje. Nowi pensjonariusze powinni jednak pamiętać o tym, aby zawartość ich bagaży była dostosowana do pory roku. Dużym błędem jest pakowanie na cieplejsze miesiące wyłącznie cienkiej odzieży. Latem i wiosną nie brakuje chłodnych nocy, dlatego warto mieć przy sobie również kardigany i swetry, a także odpowiednie obuwie. Zimą nie należy zapominać o ciepłych kurtkach, czapkach, szalikach i rękawiczkach. Ważne jest to, aby odzież była wygodna i nie krępowała ruchów.

Jeżeli istnieje taka możliwość, warto wyposażyć się w lekki bagaż i w razie konieczności poprosić rodzinę lub bliskich o dowiezienie najpotrzebniejszych rzeczy. Walizka o niewielkiej wadze będzie znacznie wygodniejsza i poręczniejsza dla seniora.

Telefon – kontakt

Dyrektor domu : 795-164-120

Zastępca dyrektora 535-325-050
Pielęgniarka- opiekunka  dyżurna 24h kontakt w rodziną :  91-562-34-06

Adres email: seniormed@vp.pl

Komentowanie jest wyłączone.