Turnus rehabilitacyjny w ośrodku

Rehabilitacja
Rehabilitacja
Rehabilitacja
Rehabilitacja
Rehabilitacja

                                                          

Turnus rehabilitacyjny

Zapraszamy Państwa do zapisów na turnus rehabilitacyjny w ośrodku dla seniorów SeniorMed. Jesteśmy specjalistycznym domem opieki geriatrycznej i rekonwalescencji, który proponuje swoim pensjonariuszom bardzo komfortowe warunki pobytowe. W placówce pracuje zgrany zespół wykwalifikowanych pielęgniarzy i lekarzy, wyróżniający się wysoką kulturą osobistą i imponującym doświadczeniem w swoim fachu. Pacjenci korzystający z naszych usług mogą poprawić swoją kondycję zdrowotną po przebytej chorobie lub urazie. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółowej oferty medycznej i do rezerwacji terminów pobytu w ośrodku!

Daj sobie szansę na lepsze jutro.

Rehabilitacja jest nieodłącznym elementem leczenia. Turnusy rehabilitacyjne odgrywa istotną rolę w przypadku chorych w okresie rekonwalescencji czy po leczeniu operacyjnym. Usprawnianie, które jest jej efektem, w dużym stopniu wpływa na organizm i stymuluje wiele procesów zdrowotnych, szczególnie jest to widoczne w przypadku starszych pacjentów.

Spośród wielu ośrodków rehabilitacyjnych w Polsce, SeniorMed wyróżnia całodobowa, profesjonalna opieka pielęgniarska i zespołu pomocniczego, nadzór lekarza nad przebiegiem pobytu.

 • Spośród niezliczonej ilości prywatnych  domów opieki/seniora, zpo, gdzie działalność prowadzona jest jedynie na podstawie wpisów do ewidencji działalności gospodarczej bądź rejestru wojewody – SeniorMed wyróżnia posiadanie stosownych wpisów do Rejestru Wojewody Zachodniopomorskiego Działalności Leczniczej. Bezpieczeństwo, a także dobre samopoczuciem naszych pacjentów jest naszym priorytetem. Nad prawidłowym wykonywaniem czynności przez  kadrę opiekuńczą, medyczną, a także dostęp do profesjonalnej rehabilitacji realizowanej przez magistrów fizjoterapii czuwa Dyrektor Ośrodka mgr Magdalena Fronczyk
 • Opieka nad pacjentami prowadzona jest przez dyplomowane pielęgniarki, obecne 24h wraz z zespołem pomocniczym: opiekunki medyczne i salowe.
 • Oferta turnusów rehabilitacyjnych skierowana jest do osób oczekujących profesjonalnej terapii oraz maksymalnego usprawnienia.
 • Oferta turnusu rehabilitacyjnego skierowana jest nie tylko do osób potrzebujących profesjonalnej całodobowej opieki, pomocy w czynnościach dnia codziennego i/lub poszukujących profesjonalnej rehabilitacji ośrodek na profesjonalnie przygotowaną  kadry fizjoterapeutycznej do świadczenia usług na najwyższym poziomie – czego dowodem, są dyplomy i zaświadczenia z  odbytych szkoleń (poza uzyskaniem tytułu magistra rehabilitacji) będące podstawą do wydania Certyfikatu Dobrej Praktyki Fizjoterapeutycznej
 • W ramach rehabilitacji realizujemy: kinezyterapię (ćwiczenia ruchowe), hydroterapię, miejscową, masaże – w tym drenaże: limfatyczny ręczny.
 • Wszelkie urządzenia znajdujące się na terenie ośrodka posiadają paszporty identyfikacyjne i podlegają obowiązkowym, okresowym kontrolom stanu technicznego.
 • Dla zachowania jak najwyższych standardów czystości i higieny ośrodek używa profesjonalnych środków mycia i dezynfekcji: powierzchni, urządzeń, sprzętu i rąk o szerokim spektrum działania: bakteriobójczym, wirusobójczym itp.
 • Pościel pacjentów jest  prana i odkażana we własnej  pralni.
 • SeniorMed nie jest szpitalem, w którym leczy się pacjentów, tylko miejscem, w którym pielęgniarka pod nadzorem lekarza ośrodka, kontynuuje leczenie zaordynowane przez lekarzy prowadzących pacjenta na co dzień lub po zakończonym pobycie w szpitalu. Pacjenci, którzy  w trakcie pobytu, wymagają jednak zastosowanie specjalistycznego leczenia, są kierowani do szpitala.
 • W przypadku zagrożenia życia wzywamy pogotowie ratunkowe, które z racji bliskości Stacji Pogotowia, przyjeżdża natychmiast.
 • Nie wyznaczamy godzin odwiedzin ani czasu przebywania.

W SeniorMed realizowane są intensywne turnusy skierowane na rehabilitację:

 1. po udarze/urazie mózgu,
 2. geriatryczną,
 3. w schorzeniach SM i chorobie Parkinsona,
 4. kręgosłupa,
 5. po urazie/zabiegu ortopedycznym.

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

Nasz ośrodek opieki proponuje profesjonalne turnusy rehabilitacyjne dla seniorów, które są dostosowane do potrzeb osób w podeszłym wieku. Pacjenci geriatryczni niekiedy wymagają innych metod terapeutycznych niż młodsi podopieczni, dlatego warto ich kierować do placówek mających duże doświadczenie w tym zakresie, takich jak nasza. Pracownicy SeniorMed wyróżniają się dodatkowo bardzo serdecznym i wyrozumiałym podejściem do starszych podopiecznych, zdając sobie sprawę z wyzwań, z którymi muszą się oni mierzyć w swoim codziennym życiu.

Turnusy rehabilitacyjne

Zarówno sami seniorzy, jak i ich rodziny są bardzo zadowoleni z turnusów rehabilitacyjnych organizowanych przez nasz ośrodek. Jeśli szukają Państwo odpowiedniego miejsca na rekonwalescencję dla ukochanych rodziców czy dziadków, SeniorMed to doskonały wybór. Troszczymy się o rodzinną atmosferę w placówce, dlatego regularnie organizujemy spotkania integracyjne dla podopiecznych, które sprzyjają nawiązywaniu nowych przyjaźni i pomagają w walce z samotnością. Przyjmujemy pacjentów geriatrycznych w dowolnym wieku, także tych wymagających nieustannej opieki personelu medycznego. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania na temat oferty rehabilitacyjnej – zapraszamy do kontaktu!

Telefon – kontakt

Dyrektor domu : 795-164-120

Zastępca dyrektora 535-325-050
Pielęgniarka- opiekunka  dyżurna 24h kontakt w rodziną :  91-562-34-06

Adres email: seniormed@vp.pl

Komentowanie jest wyłączone.