Leczenie bólu

Na co pomagaja prądy TENS?

Prądy TENS to przezskórna stymulacja elektryczna nerwów stosowana przede wszystkim w terapii przeciwbólowej. Terapia nie leczy przyczyn bólu, ale hamuje docieranie bodźców bólowych do mózgu. Jest skuteczna zarówno w uśmierzaniu ostrego stanu zapalnego, jak i bólu przewlekłego.

Co dają prądy w rehabilitacji?
Znalezione obrazy dla zapytania leczenie bólu tens
Leczy się w ten sposób nerwobóle, przewlekłe bóle mięśni, choroby zwyrodnieniowe stawów, porażenia, zapalenia tkanki nerwowej, zaburzenia krążenia obwodowego. Prądy galwaniczne przyspieszają również zrastanie się złamanych kości długich, np. kości udowej.

Jak działa fala uderzeniowa w rehabilitacji?

Fala uderzeniowa to mechaniczna fala o niewielkiej częstotliwości. Wytwarzana jest pod wysokim ciśnieniem w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu tuż po przyłożeniu głowicy, fala przenika przez skórę na głębokość kilku centymetrów trafiając w konkretne miejsce objęte schorzeniem.

Czy prądy bolą?

Prądy Traberta mają za zadanie zmniejszyć napięcie mięśniowe i zadziałać przeciwbólowo. Podczas poruszania się w trakcie zabiegu mogło dojść do chwilowego zmniejszenia przylegania elektrody do skóry, co mogło spowodować podrażnienie i powstanie bólu. Powinien on jednak ustąpić po kilku dniach od zabiegu

Komentowanie jest wyłączone.