Opieka lekarska

Prowadzony przez nas dom opieki SeniorMed jest miejscem, do którego przyjmujemy osoby starsze na pobyt krótko lub długoterminowy, czyli trwający dłużej niż 30 dni. Oprócz tego organizujmy turnusy dla rekonwalescentów. Pacjent po udarze mózgu lub jego urazie czy chory na Parkinsona może tu skorzystać z profesjonalnej rehabilitacji. Usługi naszej specjalistycznej placówki dedykowane są ponadto cierpiącym na stwardnienie rozsiane (SM), urazy ortopedyczne czy bóle kręgosłupa. Dysponujemy odpowiednim zapleczem medycznym do tego oraz wykwalifikowaną kadrą lekarzy i rehabilitantów. Oferujemy szeroki zakres zabiegów, dzięki którym szybciej można dojść do formy czy zahamować procesy chorobowe lub zapewnić niezbędną kurację dla lepszego komfortu życia seniora.

Pacjentowi, który wymaga rehabilitacji po udarze mózgu, możemy zaproponować specjalistyczny turnus terapeutyczny, który będzie wielkim wsparciem w rekonwalescencji. Gwarantujemy mu wysoki standard warunków pobytowych oraz zakres usług, które są dopasowywane do kondycji zdrowotnej i indywidualnych potrzeb chorego oraz długości jego pobytu w naszej placówce. Zapewniamy mu innowacyjną terapię jako kontynuację tego procesu po udarze mózgu zaraz po zakończonym leczeniu w szpitalu. To oferta także dla osób przebywających już w domu, które potrzebują lekarza neurologa i całodobowej opieki pielęgniarek oraz opiekunek medycznych. Leczenie, które realizujemy, ukierunkowane jest na ćwiczenia funkcji poznawczych mózgu.

Organizujmy także turnusy rehabilitacyjne dla pacjentów z urazami kości czy stawów. Dochodzenie do zdrowia po nich również wymaga specjalistycznej opieki. W naszym domu grupa specjalistów zadba o to, aby chory znacznie szybciej odzyskał dawną formę, dzięki regularnym ćwiczeniom i zabiegom. Plan leczenia jest zawsze dopasowywany indywidualnie przez lekarza prowadzącego.

Pomagamy także tym, którzy skarżą się na bóle kręgosłupa. Pobyt w ośrodku zaczyna się już od skierowania na badania lekarskie, które pozwolą opracować optymalny plan rehabilitacji i leczenia. Poza zabiegami pacjent pracuje z doświadczonym fizjoterapeutą. Cała terapia, w tym intensywne masaże mają na celu poprawę kondycji pleców.

SeniorMed jest także profesjonalnym sanatorium dla osób chorych na Parkinsona czy stwardnienie rozsiane itp. schorzenia. Organizowane turnusy rehabilitacyjne mają na celu poprawę kondycji układu nerwowego i stanu zdrowia pacjenta – leczenie jest tak dopasowane, aby opóźnić rozwój choroby. Osoby, które z niego korzystają, są kierowane np. na następujące zabiegi:

 • ultradźwięki,
 • światłoterapię,
 • magnetoterapię,
 • elektroterapię.

Stan zdrowia wszystkich Podopiecznych domu opieki jest stale monitorowany przez grono lekarzy różnych specjalizacji oraz wykwalifikowany zespół pielęgniarek, które mają wieloletnie doświadczenie na oddziałach szpitalnych oraz w opiece długoterminowej nad osobami starszymi. To ich zadaniem jest codzienne zadbanie o to, aby Pensjonariusze oraz rekonwalescenci otrzymali lekarstwa i nie mieli odleżyn. Oprócz tego:

 • mierzą ciśnienie,
 • wykonuje iniekcje,
 • podłączają kroplówki,
 • pobierają materiały do badań,
 • wykonuje różne zabiegi medyczne, które zlecają im lekarze.

Warto wspomnieć, że SeniorMed jest przygotowany do obsługi osób niepełnosprawnych i stale leżących.

Opieka lekarzy specjalistów

W naszym domu zapewniamy Podopiecznym całodobową profesjonalną i troskliwą opiekę lekarską. Objęci są nią zarówno Pensjonariuszy podczas krótko i długoterminowych pobytów, jak i rekonwalescenci przebywający na turnusach rehabilitacyjnych. Ich samopoczucie jest monitorowane dwa razy w tygodniu przez lekarza internistę. Pozwala to na stałą kontrolę stanu zdrowia mieszkańców naszego ośrodka oraz pacjentów tymczasowych.

Oprócz tego zapewniamy opiekę specjalistów z różnych dziedzin:

 • geriatrii,
 • psychiatrii,
 • neurologii,
 • okulistyki,
 • kardiologii.

Jeśli tylko są wskazania, że Podopieczni powinni skorzystać z ich pomocy, od razu są do nich kierowani.

Świadczona przez nas fizjoterapia oraz rehabilitacja geriatryczna pozwalają na usprawnienie osoby starszej, która zazwyczaj cierpi na szereg chorób przewlekłych. Stała opieka lekarzy oraz codzienna praca nad kondycją pozwala seniorom poprawić jakość życia. Taka forma wsparcia wpływa pozytywnie również na stan psychiczny pacjenta, obniżenie ryzyka rozwoju depresji czy chorób o podłożu demencyjnym.

SeniorMed to dom usytuowany z dala od miejskiego zgiełku, otoczony lasami, jeziorami, gdzie powietrze jest wolne od spalin. Zarówno te czynniki, jak i bliskość Ińskiego Parku Krajobrazowego pozytywnie wpływają na proces rekonwalescencji.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą opieki nad chorymi na Parkinsona, po udarach mózgu lub z innymi przypadłościami realizowanej w ramach pobytów krótko czy długoterminowych oraz w trakcie specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych.

Komentowanie jest wyłączone.