Rehabilitacja po udarze/urazie mózgu.

SeniorMed to profesjonalny ośrodek rehabilitacyjny dla pacjentów po urazie lub udarze mózgu. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą rozbudowaną ofertą medyczną (rehabilitacja po udarze mózgu), a także do zapisów na specjalistyczny turnus terapeutyczny, który będzie ogromnym wsparciem w rekonwalescencji. Proponujemy bardzo dobre warunki pobytowe oraz przystępny cennik usług, ustalany według długości pobytu oraz kondycji samego pensjonariusza. Zapewniamy stałą, całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry medycznej.

Ośrodek rehabilitacji po udarze mózgu

Aby rehabilitacja pacjenta po udarze lub urazie mózgu była skuteczna, warto postawić na ośrodki specjalistyczne, takie jak SeniorMed! U nas mogą Państwo liczyć na innowacyjną terapię dostosowaną do stanu zdrowia, która z pewnością przyniesie pomyślne efekty. Nasza placówka mieści się w okolicach Ińskiego Parku Krajobrazowego wśród malowniczych krajobrazów, które działają kojąco na wszystkich rekonwalescentów. Zapewniamy również dogodne warunki zakwaterowania. Pensjonariusze mają do dyspozycji przestronne pokoje dwuosobowe zaopatrzone w profesjonalne łóżka medyczne, wspierające kurację i podnoszące komfort snu.

Rehabilitacja po udarze

Rehabilitacja po udarze mózgu – Nasz ośrodek rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu zapewnia atrakcyjny cennik oraz warunki współpracy. Opracowaliśmy przejrzyste zasady, o których informujemy pierwszego dnia pobytu na turnusie terapeutycznym. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat udogodnień, jakie proponujemy.

 1. Pacjenci otoczeni są opieką lekarza.
 2. W ośrodku oferujemy profesjonalną kontynuację opieki i rehabilitacji po udarze mózgu – tuż po zakończonym pobycie w szpitalu lub przebywającym już w domu, osobom  wymagającym nadzoru lekarza neurologa, całodobowej opieki pielęgniarek i opiekunek medycznych, wizyt lekarza internisty, kontynuacji leczenia farmakologicznego oraz rehabilitacji.
 3. Terapia zajęciowa skierowana na ćwiczenia funkcji poznawczych mózgu – nielimitowany czas pobytu na sali spotkań pod opieką terapeuty
 4. Ośrodek jest perfekcyjnie przygotowany do obsługi osób niepełnosprawnych i stale leżących.
 5. Pacjentów dzielimy ze względu na ich różny  stan zdrowia i sprawności, na grupę A, B, C – różnicując cennik  ze względu na różny zakres świadczonych usług opieki podstawowej
 6. Rehabilitacja rozpoczyna się od drugiego dnia pobytu pensjonariusza i kończy w ostatnim dniu umowy. Realizowana jest od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
 7. Ceny nie zawierają kosztu leków, pampersów i specjalistycznych środków higieny osobistej.

Świadczenie

Zarówno sama rehabilitacja po udarze lub urazie mózgu, jak i jej cennik są dostosowywane do każdego pacjenta. W ośrodku przyjmujemy rekonwalescentów o różnym stopniu ograniczenia mobilności, w tym osoby wymagające stałej opieki przy wykonywaniu podstawowych czynności. Dla Państwa wygody zastosowaliśmy podział pensjonariuszy według trzech grup, których szczegółowy opis jest dostępny poniżej.

Rehabilitacja po udarze mózgu ośrodki rehabilitacyjne

POBYT Z WYŻYWIENIEM, Z CAŁODOBOWĄ OPIEKĄ PIELĘGNIARSKĄ  i ZESPOŁU POMOCNICZEGO ORAZ REHABILITACJA:

 1. Zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z łazienką, łóżkami rehabilitacyjnymi z systemem przywoławczym, TV
 2. cztery posiłków dziennie lub indywidualna dieta
 3. całodobowa opieka pielęgniarska i personelu pomocniczego

GRUPA: A

Pacjent po udarze lub urazie mózgu poruszający się samodzielnie lub  przy pomocy sprzętu (kule, balkonik) albo poruszający się na wózku inwalidzkim.

 • opłata dobowa 370 zł /pobyt w ośrodku – 30 dni
 • rehabilitacja indywidualna 60 min dziennie od poniedziałku do piątku 
 • rehabilitacja grupowa 20 min. od poniedziałku do piątku

GRUPA: B

Pacjenci leżący wymagają zmiany pozycji  co 2 godziny, przez całą dobę, pełnej kontroli przyjętych i oddanych płynów, profilaktyki przeciwodleżynowej, oraz wzmożonego nadzoru pielęgniarskiego i lekarskiego, z cewnikiem lub bez, z sondą/PEG lub bez, wyłącznie do rehabilitacji indywidualnej.

                                          opłata dobowa  zł 370

 • z rehabilitacją indywidualną  2 x dziennie od poniedziałku do piątku 

odleżyny – dodatkowy koszt materiałów wg zaleceń lekarskich – materiał dostarcza rodzina lub są zamawiane w aptece przez personel ośrodka i rozliczane na podstawie imiennych faktur.

GRUPA: C

Leżący pacjent po urazie lub udarze mózgu wymaga zmiany pozycji, pełnej kontroli przyjętych i oddanych płynów, profilaktyki przeciwodleżynowej,  oraz wzmożonego nadzoru pielęgniarskiego i lekarskiego, z cewnikiem lub bez, z sondą/PEG lub bez, z RURKĄ TRACHEOSTOMIJNĄ,

                                   opłata dobowa 400 zł/ pobyt 30 dni

 • rehabilitacją indywidualną 2x dziennie od poniedziałku do piątku 

odleżyny – dodatkowy koszt materiałów wg zaleceń lekarskich – materiał dostarcza rodzina lub są zamawiane w aptece przez personel i rozliczane na podstawie imiennych faktur.

Komentowanie jest wyłączone.