Rehabilitacja po urazie/zabiegu ortopedycznym/ leczenie bólu

Dom opieki SeniorMed to specjalistyczna placówka, w której dostępne są profesjonalne turnusy rehabilitacyjne, obejmujące leczenie ortopedyczne po urazach lub zabiegach. Naszą jednostkę tworzy kadra lekarska i pielęgniarska, która może się pochwalić dużym doświadczeniem i imponującymi kwalifikacjami. Dzięki temu każdy podopieczny wybierający kurację w ośrodku uzyska fachową pomoc medyczną, dostosowaną do indywidualnego przypadku. Zachęcamy Państwa do zapisów w dogodnym terminie na pobyt 14- lub 21-dniowy.

Rekonwalescencja po urazie kości lub stawów to często długotrwały proces, w którego trakcie chory wymaga specjalistycznej opieki. Turnus rehabilitacyjny ortopedyczny w naszym domu opieki umożliwi Państwu znacznie szybsze dojście do dawnej formy, dzięki regularnym ćwiczeniom i zabiegom. To doskonała opcja zwłaszcza dla seniorów, których organizmy gorzej radzą sobie w takich sytuacjach. Proponujemy bardzo dobre warunki pobytowe, jednocześnie gwarantujemy przystępne ceny uzależnione od długości pobytu.

Turnusy ortopedyczne

Dla pensjonariuszy wybierających kurację w SeniorMed przygotowaliśmy komfortowe, przestronne pokoje, w których dostępne są liczne udogodnienia. Będą mieli Państwo w nich do dyspozycji profesjonalne łóżka rehabilitacyjne gwarantujące zdrowy i wygodny sen. Każde pomieszczenie zaopatrzone jest również w telewizor. Wnętrza przeznaczone na turnusy ortopedyczne są bardzo przytulne i dostosowane do potrzeb rekonwalescentów. Sam ośrodek mieści się na wydzielonym obszarze zieleni w okolicy parku krajobrazowego, dlatego z okien rozpościerają się piękne widoki i nie słychać z nich odgłosów miasta.

W czasie ortopedycznego turnusu rehabilitacyjnego będziemy realizować z Państwem plan leczenia, ustalony indywidualnie w trakcie pierwszego spotkania z lekarzem prowadzącym. Od poniedziałku do piątku rano przeprowadzane są krótkie ćwiczenia rozruchowe, natomiast w ciągu dnia planowane są kolejne, dłuższe treningi indywidualne, pod czujnym okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty. W trakcie kuracji przeprowadzamy również specjalistyczne zabiegi z zakresu magnetoterapii, która jest jednym ze skuteczniejszych sposobów leczenia chorób kości i stawów.  Zachęcamy Państwa do zapisów na rehabilitacyjne turnusy ortopedyczne w ośrodku SeniorMed. Pobyt u nas jest korzystny nie tylko ze względów zdrowotnych. Na miejscu zapewniamy przyjazną, wręcz rodzinną atmosferę, nad którą czuwają sympatyczni pracownicy medyczni. Regularnie organizujemy spotkania integracyjne pensjonariuszów, które sprzyjają zaciskaniu więzów towarzyskich.

LECZENIE BÓLU  TENS

Prądy TENS stymulują nerwy czuciowe przez co blokują impulsy bólowe docierające do mózgu. Nie uszkadzają one struktury nerwów, lecz „oszukują” mechanizm informowania o bólu. Prądy TENS znacznie zmniejszają odczucie bólu i efekt ten utrzymuje się przez dłuższy czas.

Prądy TENS to przezskórna stymulacja elektryczna nerwów stosowana przede wszystkim w terapii przeciwbólowej. Terapia nie leczy przyczyn bólu, ale hamuje docieranie bodźców bólowych do mózgu. Jest skuteczna zarówno w uśmierzaniu ostrego stanu zapalnego, jak i bólu przewlekłego.
Prądy TENS co to jest – (z ang. Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) to rodzaj przezskórnej elektrostymulacji nerwów, który wykorzystuje prądy impulsowe małej częstotliwości. Zabieg prądami TENS jest metodą często stosowaną w fizjoterapii, ponieważ skutecznie zmniejszają odczuwanie bólu.
Leczy się w ten sposób nerwobóle, przewlekłe bóle mięśni, choroby zwyrodnieniowe stawów, porażenia, zapalenia tkanki nerwowej, zaburzenia krążenia obwodowego. Prądy galwaniczne przyspieszają również zrastanie się złamanych kości długich, np. kości udowej.
Turnus leczenia bólu
 1. Zakwaterowanie w komfortowym pokoju 2 osobowym z łazienką, z łóżkami rehabilitacyjnymi sterowanymi elektronicznie, TV.
 2. Wyżywienie – cztery posiłków dziennie lub indywidualna dieta
 3. Badanie lekarskie
 4. Poranny rozruch – 15 minut codziennie, poniedziałek – piątek
 5. 1x  dziennie – ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą – poniedziałek –piątek 
 6. 1 zabieg dziennie  elektrostymulacja  TENS 
 7. Codzienny pomiar ciśnienia tętniczego/glikemii/

                                                                                           

 • Turnus 14 dni, wykupiony z góry – 350 zł doba 
 • Turnus 21 dni, wykupiony z góry – 350 zł doba 

INTENSYWNY TURNUS REHABILITACJI PO ZABIEGU /URAZIE ORTOPEDYCZNYM/ 

 

 1. Zakwaterowanie w komfortowym pokoju 2 osobowym z łazienką, z łóżkami rehabilitacyjnymi sterowanymi elektronicznie, TV.
 2. Wyżywienie – cztery posiłków dziennie lub indywidualna dieta
 3. Badanie lekarskie
 4. Poranny rozruch – 15 minut codziennie, poniedziałek – piątek
 5. 2 x 45 min dziennie – ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą – poniedziałek –piątek 
 6. 1 zabieg dziennie –magnetoterapia lub elektrostymulacja 
 7. Codzienny pomiar ciśnienia tętniczego/glikemii/

                                                                                           

 • Turnus 14 dni, wykupiony z góry – 350 zł doba 
 • Turnus 21 dni, wykupiony z góry – 350 zł doba 

Komentowanie jest wyłączone.