Rehabilitacja w schorzeniach SM i chorobie Parkinsona

SeniorMed to profesjonalne  ośrodek  – Zarejestrowany w Urzędzie Wojewódzkim jako Zakład Leczniczy   W ośrodku proponujemy specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne, których celem jest polepszenie kondycji pacjenta i poprawę jego ogólnego stanu zdrowia. Zapraszamy Państwa do skorzystania z rozbudowanej oferty medycznej, która jest dostosowana do rekonwalescentów zmagających się też z innymi schorzeniami, m.in. SM, urazami kręgosłupa.

Gwarantujemy komfortowe warunki pobytowe, a także przyjazną atmosferę zarówno w trakcie zabiegów, jak i spotkań integracyjnych z pozostałymi pensjonariuszami.

Specjalistyczne ośrodki rehabilitacyjne to najlepsza opcja dla osób chorych na Parkinsona. Jest to groźna i podstępna choroba, która powoduje postępujące pogarszanie się kondycji układu nerwowego pacjenta. Jednak jej dalszy rozwój można w znacznym stopniu opóźnić dzięki odpowiednio dobranym leczeniu, jakie zapewniamy w trakcie turnusu rehabilitacyjnego w naszym sanatorium. Podobnie pacjenci cierpiący na stwardnienie rozsiane (SM) wymagają stałej kuracji z wykorzystaniem innowacyjnych metod, które stosujemy w SeniorMed.

Turnusy rehabilitacyjne dla chorych na Parkinsona

Po przybyciu do ośrodka zostaną Państwo zakwaterowani w przytulnym i przestronnym pokoju dwuosobowym, w którym dostępne są liczne udogodnienia.

Proponujemy turnusy rehabilitacyjne dla chorych na chorobę Parkinsona w wersji 14- oraz 21-dniowej. W sanatorium zapewniamy przystępny cennik pobytu, w który wliczone są cztery pełnowartościowe posiłki dziennie, dostosowane do stanu zdrowia oraz diety każdego podopiecznego. Przez cały okres kuracji będą Państwo znajdować się pod opieką wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej, nad którą sprawują nadzór lekarz.

W trakcie turnusu rehabilitacyjnego w naszym ośrodku chorzy na Parkinsona będą poddawani licznym kuracjom, których celem jest opóźnienie postępu tej choroby neurologicznej. Każdego dnia przeprowadzamy trzy zabiegi fizykalne, obejmujące:

 • światłoterapię,
 • ultradźwięki,
 • magnetoterapię,
 • elektroterapię.

Dodatkowo raz w tygodniu będą Państwo korzystać z relaksacyjnych masaży całego ciała, które stanowią doskonałe uzupełnienie leczenia. Prowadzimy też grupową terapię zajęciową oraz ćwiczenia rozruchowe, które odbywają się codziennie o poranku.

Nasz dom, oraz prowadzone przez nas turnusy  dla chorych na Parkinsona usytuowane jest w przyjemnej okolicy z dala od zgiełku miejskiego, w niedalekiej odległości od parku krajobrazowego. Dzięki temu uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych odpoczywają wśród zieleni i czystego powietrza, co ma bardzo pozytywny wpływ na postępy w kuracji. W ośrodku prowadzimy też terapię dla osób zmagających się z innymi przypadłościami.

 INTENSYWNY TURNUS REHABILITACJI W SM I W                   CHOROBIE PARKINSONA

                                             

 1. Zakwaterowanie w komfortowym pokoju 2 osobowym z łazienką, z łóżkami rehabilitacyjnymi sterowanymi elektronicznie, TV.
 2. Wyżywienie – cztery posiłków dziennie lub indywidualna dieta
 3. Konsultacja fizjoterapeutyczna 1 x
 4. Poranny rozruch – codzienne – poniedziałek – piątek
 5. 1 zabiegi fizykalne dziennie – zgodnie z kwalifikacją, z zakresu elektroterapii, światłoterapii,  ultradźwięki, magnetoterapia od poniedziałku do piątku
 6. 1x  dziennie – ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą – codziennie
 7. Masaż relaksacyjny całego ciała 30 min. – 1 x w tygodniu
 8. Grupowa terapia zajęciowa  2x w tygodniu
 9. codzienny pomiar ciśnienia tętniczego
 10. Nielimitowane napoje ciepłe i zimne, dostępne w saloniku na każdym piętrze.
 • Turnus 14 dni -370 zł /doba 
 • Turnus 21 dni- 370 zł  / doba

Komentowanie jest wyłączone.